Vířivým vanám nejvíce prospívá celoroční provoz. Vířivky jsou konstruované tak, aby vydržely i teploty kolem -30 oC. Nepřetržitý provoz podporuje jejich dlouhou životnost. Koupání za chladného počasí má své nesporné kouzlo, a navíc posiluje imunitu!
Přesto se však mnozí z vás z nějakého důvodu rozhodnou vířivku zazimovat a zprovoznit ji až na jaře. I to je možné, ale musí se to udělat pořádně. Proto vždy doporučujeme využít našeho servisního střediska, které se o zazimování vašich domácích lázní postará. Součástí zimní odstávky není jenom vypuštění vody ze skořepiny vířivky, ale také z hadic, které přivádějí vodu do trysek. Důležité je také vysušení potrubí vířivky kompresorem, očištění podhlavníku a krytu. Technik dále zkontroluje celkový stav vířivky a technologií, povolí šroubení.
Takové zazimování se provádí tehdy, pokud se vířivka nebude používat déle než 1 měsíc. Rozhodnete-li se nakonec, že vířivku necháte v provozu, postačí, když vyčistíte filtr a upravíte chemickou rovnováhu vody. Teplotu snižte tak, aby voda nemohla zamrznout, a filtraci nastavte na hodinu v cyklu.
A jak je to s energetickou náročností celoročního provozu?
Na základě zkušeností zákazníků můžeme uvést tato čísla:
- Vířivky do 1 kubíku – tj. objemu 1.000 litrů: zde se roční spotřeba pohybuje mezi 8.000 až 13.000 Kč ročně.
- Vířivky od 1 kubíku a více: celoroční spotřeba se pohybuje mezi 12 až 16.000 Kč ročně.
- Bazény Swim Spa tj. objem nad 7.500 litrů: zde se celoroční spotřeba pohybuje mezi 18 až 25.000 Kč za rok.
Spotřebu ovlivňují různé faktory: nastavená teplota, počasí (venkovní teplota), používání termokrytu, četnost koupání apod. Výhodou vířivých van však je, že se dají snadno nastavit na úsporný ekonomický režim. Takže máte-li možnost užívat vířivku celoročně, rozhodně se toho nebojte!