Proč je lepší mít privátní vířivku na vlastní zahradě? Odpověď je zřejmá. Domácí vířivka poskytuje tolik radosti, že už nikdy nebudete muset jezdit na wellness pobyty. Horkou koupel si budete moci dopřávat tak často, jak se vám zlíbí. Vířivá vana má však mnoho dalších předností.
Jaké jsou zdravotní účinky vířivky?
Vodoléčba a horká koupel uvolňuje nejen svaly, ale také mysl. Voda nadlehčuje vaše tělo a hydromasáž působí léčebně na svaly, klouby, ale i na psychické zdraví. Proud vody vás zbaví fyzického i emočního napětí, rozproudí krevní oběh a prohřeje celé tělo.
Zahraniční výzkum také prokázal, že vířivka pomáhá i v případech, kdy člověk trpí například osteoartritidou, revmatoidní artritidou a fibromyalgií. Horká lázeň pomáhá zmírnit bolesti a ztuhlosti, které artritida způsobuje. Ještě lepších výsledků dosáhnete, když budete ve vířivce provádět i protahovací cviky, například kroužit zápěstími či kotníky, můžete i natahovat a skrčovat nohy a protahovat ruce.
Akrylátová nebo nafukovací
Jakou domácí vířivku si vybrat? Akrylátovou nebo nafukovací? Vše se odvíjí od vašich finančních možností. Akrylátová vířivka je samozřejmě nejlepší volbou. Má sice vyšší pořizovací náklady, ale vydrží vám mnoho let. Má zpravidla lepší výbavu i typ trysek. Vyžaduje však stavební připravenost a nemůžete ji jen tak připojit do zásuvky. Výjimkou jsou modely Plug&Play. A navíc modely s lehátkem vás namasírují od hlavy až k patě.
Nafukovací vířivka je pro vaši peněženku úspornější řešení. Je mobilní, takže ji můžete umístit kamkoliv potřebujete. Můžete ji mít půlku sezony na zahradě a pak ji přestěhovat třeba na chalupu. Většinou má však jen vzduchové trysky a uvnitř bývá méně prostoru. Přesto však dokonale nahradí bazén a mnoho zábavy si v ní užijí i děti.